top of page
debriyaj-balatasi-degisimi.jpg

DEBRİYAJ BASKI BALATA

Güvende Kalın

BASKI BALATA DEĞİŞİMİ VE FİYATLARI

Araç periyodik bakımı, klima bakımı, gibi pek çok konuda olduğu gibi baskı balatası değişimi için de LANDSER Otomotiv’den profesyonel destek alabilirsiniz. Eskiyen ve işlevini yerine getiremez hale gelen baskı balata parçası değişimi için randevu alabilirsiniz.


Baskı Balatası Nedir?

Debriyajdan gelen hareketi, vites kutusuna aktaran organa denir. Debriyaj sisteminin bir parçasıdır. Aracın fabrika verilerinde belirtilen sürede bir değiştirilmesi gerekir. Baskı balatası zamanla aşınabilir ve işlevini yitirebilir. Söz konusu parçanın deforme olma nedenleri şöyle özetlenebilir: Aracın ani olarak hareket ettirilmesi, sürekli olarak yanlış vites kullanımı, sıklıkla rampada yarım debriyaj yapmak, uzun süre ağır yük taşımak ve yanlış montaj. Sürekli olarak yokuş yukarı bir güzergahta ağır yük taşıyan araçların baskı balatası daha çabuk yıpranır. Doğru vitesi seçememek ve sıklıkla yanlış viteste aracı kullanmaya çalışmak da baskı balatayı yıpratır. Bu konularda özenli olmak değişim süresini kısaltabilir.


Baskı Balata Değiştirme Fiyatları

Aracınızın periyodik bakımı geldiğinde baskı balata parçası da kontrol edilir. Ayrıca check-up yapılırken de söz konusu parça kontrol edilir. Eğer bir yıpranma varsa değişim yapılmalıdır. Baskı balata yenileme işlemi için mutlaka uzman desteği alınması önerilir. 

Debriyaj Baskı Balata: Hizmetler
bottom of page